icn
Logo MY CLINIC
img

Dermatovenerologie

Dermatologie a venologie v MY CLINIC - připravujeme

Dermatovenerologie je lékařský obor, který se zabývá nemocemi kůže a jejích součástí, jako jsou vlasy a nehty (dermatologie), a pohlavními onemocněními (venerologie).

Naše péče

Na My Clinic poskytujeme péči v plné šíři pacientům všech věkových kategorií. Provádíme diagnostiku, léčbu a prevenci celého spektra kožních i venerických onemocnění, specializujeme se rovněž na specifickou problematiku dětských kožních onemocnění. U pohlavních nemocí se zaměřujeme na prevenci s laboratorním vyšetřením na pohlavně přenosná onemocnění. Maximální citlivost a diskrétnost je samozřejmostí.

  • komplexní kožní vyšetření, diagnostika, prevence a léčba
  • vyšetření pigmentových névů, jejich pravidelné sledování, případně chirurgické odstranění
  • vyšetření projevů prekanceróz (projevů předcházejících vzniku maligního kožního nádoru) a jejich odstranění
  • prevence a léčba mykotických onemocnění kůže, nehtů a vlasů
  • léčba atopického ekzému, akné, lupénky
  • léčba pigmentových projevů na kůži
  • dermatochirurgické zákroky
  • kosmetické poradenství

Vyšetření pigmentových névů a ev. prekanceróz je standardní součástí komplexního kožního vyšetření i u pacientů přicházejících z jiných důvodů

Špičkové vybavení a zákrokový sál

Disponujeme digitálním dermatoskopem pro vyšetření pigmentových névů a kožních nádorů, elektrokauterem na odstranění drobných kožních výrůstků, k léčbě bradavic a některých prekanceróz využíváme kryokauter.

Pro stanovení přesné diagnózy pomocí histologického vyšetření provádíme chirurgické odběry kůže na specializovaném zákrokovém sálku, který využíváme rovněž pro další drobné chirurgické či kosmetické výkony.

Spolupráce se specialisty z dalších oborů

Výhodou našeho pracoviště je těsná spolupráce s ostatními lékařskými odvětvími. Dětská kožní onemocnění, jako je například atopický ekzém i mnohé další diagnózy, vyžadují spolupráci s alergologií. Řada kožních projevů je „zrcadlem“ celkových onemocnění a dermatolog bývá často první, kdo toto podezření vysloví. V rámci My Clinic spolupracujeme s praktickými lékaři, internisty,  gynekology, revmatology a dalšími specialisty podle předpokládaného základního onemocnění.