icn
Logo MY CLINIC

Movember 01.11.2021

Měsíc listopad je už více než 20 let symbolem osvěty v oblasti mužského zdraví. Hnutí Movember vzniklo v Austrálii a svůj název odvozuje z kombinace slov „moustache“ a „November“, tedy anglicky „knír“ a „listopad“. Vzniklý novotvar je navíc hříčkou na anglický výraz „movement“ neboli „hnutí“. Nadace Movember vznikla v roce 2003 a Česká republika se do hnutí zapojila o čtyři roky později. Od té doby Nadační fond Muži proti rakovině každoročně upozorňuje na závažná onemocnění u mužů. Nejčastějším onkologickým onemocněním u mužů v ČR je karcinom prostaty, který je každým rokem nově diagnostikován u osmi tisíc osob.

Kampaň si klade za cíl apelovat na muže, aby se zbavili ostychu a podstoupili preventivní prohlídku, která jim může i zachránit život. Muži starší než 50 let jsou vyzýváni k absolvování preventivního vyšetření prostaty, mladší ročníky pak k prevenci rakoviny varlat. Movember tedy není jen o knírech, ale hlavně o tom, jak lépe pečovat o své zdraví.

A jak vypadá typická preventivní prohlídka? Její součástí je rozhovor s lékařem urologem, fyzikální vyšetření břicha a prostaty, ultrazvukové vyšetření prostaty a varlat a odběr krve na tzv. PSA antigen. Zvýšená hladina tohoto antigenu je indikátorem onkologického onemocnění prostaty. Preventivní prohlídku si můžete objednat přímo v MY CLINIC – stačí jednoduše zavolat na naši klientskou linku 222 900 900.

Více informací o Nadačním fondu Muži proti rakovině a kampani Movember.

Objednat se k lékaři
Klientská linka img +420 222 900 900

Po-St 07:30-19:00, Čt-Pá 07:30-16:30