icn
Logo MY CLINIC

ORL - ušní, nosní a krční v MY CLINIC

Otorhinolaryngologie je velmi zajímavý obor na rozhraní imunologie, pediatrie, interního lékařství, neurologie, zobrazovacích metod (ultrasonografie) a chirurgie. Léčebné i preventivní přístupy ze všech těchto oborů se v ORL využijí. Často se při vyšetřování dotýkáme velmi citlivých oblastí – nosu, uší a hltanu, což může vyvolávat silné dávení. Jsme si toho dobře vědomi a proto v MY CLINIC tato vyšetření provádíme co nejšetrněji i za využití lokálního znecitlivění a co nejmenších nástrojů.

Poskytujeme komplexní ambulantní diagnostiku a terapii pro dospělé i děti pro onemocnění v oblasti hlavy a krku (uší, nosu, vedlejších dutin nosních, hltanu, hrtanu, slinných žláz a zduření v oblasti krku). Úzce spolupracujeme s kolegy praktickými lékaři, pediatry i internisty z nichž zejména s endokrinology z důvodu prolínání se bolestí kolem hrtanu a kolegy alergology, imunology. Díky úzkým vazbám na nemocnice jsme schopni zajistit i chirurgické řešení mnoha onemocnění zmíněných oblastí.

Náš tým je zkušený v péči jak o dospělé tak i dětské pacienty.

Objednat se k lékaři

Pomáháme

 • při potížích v oblasti krku – krčních mandlí, hltanu, dutiny ústní ale i onemocněních v oblasti slinných žláz
 • při potížích v oblasti nosu – zhoršeném nosním dýchání, bolestech hlavy v oblasti dutin, opakovaném nosním krvácení, zhoršení čichu
 • při bolestech, zánětech v oblasti uší, zhoršení sluchu ale i závrativých stavech
 • při zduřeních v oblasti zevního krku ale i tváře
 • při úrazech v oblasti nosu, dutiny ústní, uší i krku
 • při potížích se spánkem, při chrápání
 • při potížích s hlasem, s polykáním

Doporučujeme nepodceňovat ani krátkodobé potíže se sluchem a raději podstoupit vyšetření a domluvit se na optimální terapii. Dlouhodobě neřešené obtíže se léčí mnohem hůře, některé následky již zvrátit ani není možné.

Moderní diagnostické vybavení

ORL ambulance v MY CLINIC se může opřít o moderní diagnostické přístroje – endoskopické vyšetření včetně možnosti obrazového záznamu z oblasti ucha, nosní dutiny, hltanu a hrtanu pro lepší pochopení obtíží pacienta, (dle eventuelního vybavení moderní vyšetření s včasnou diagnostikou přednádorových a časných nádorových změn sliznic hltanu, hrtanu, nosohltanu) vyšetření sluchu v audiometrické komoře, vyšetření funkčnosti Eustachovy tuby, která zajišťuje správné provzdušnění středouší, diagnostiku závrativých stavů, akutní diagnostiku s možností vyloučení streptokokových zánětů v oblasti hltanu, krčních mandlí jakož i CRP akutní diagnostiku bakteriálního zánětu přímo v ambulanci. Využití ultrasonografie k diagnostice onemocnění slinných žláz, uzlin, štítné žlázy, možnost punkční diagnostiky k cytologickému ověření zduření v oblasti krku, tváře přímo v ambulanci, histologického ověření změn na sliznici v ORL oblasti, vyřešení drobných onemocnění vývodů slinných žláz – slinné kamínky, jizvení vývodů slinných žláz, ošetření krvácení v nose, řešení náhlého poranění bubínku.

Specializované ORL vyšetření v MY CLINIC

Připravili jsme pro vás dva typy specializovaných ORL vyšetření za zvýhodněnou cenu. Vyšetření je přímo hrazené pacientem a nevztahuje se na něj úhrada zdravotní pojišťovnou.

Onkologická ORL prevence

30 minutové vyšetření obsahuje:

 • Standardní vyšetření krku, hrdla, dutiny ústní a hltanu.
 • Endoskopické vyšetření nosní dutiny, nosohltanu, hltanu a hrtanu za použití speciálního filtrovaného modrého světla pro případné odhalení slizničních novotvarů.
 • Sonografické vyšetření krku.

Cena: 950 Kč pro držitele programu

1 950 Kč pro samoplátce

Komplexní vyšetření sluchu

30 minutové vyšetření obsahuje:

 • Kontrolu a případné vyčištění zvukovodu.
 • Vyšetření bubínku mikroskopem.
 • Ověření vzdušnosti středouší a funkce Eustachovy tuby a řetězu kůstek a následné vyšetření sluchu v odhlučněné audiometrické komoře.

Cena: 950 Kč pro držitele programu

1 950 Kč pro samoplátce

Objednat se k lékaři

Podívejte se jak probíhá vyšetření na ORL v MY CLINIC

Náš tým

Související specializace