icn
Logo MY CLINIC

Cévní chirurgie je chirurgický obor, který se zabývá diagnostikou a léčbou onemocnění cév a jejich operační léčbou.

Chirurgická léčba křečových žil

Křečové žíly (varixy) nejsou pouze estetickou nepříjemností, ale bez léčby mohou později způsobit vážnější onemocnění. Jejich léčba by proto měla začít již od prvního náznaku.

Na našem specializovaném pracovišti provádíme léčbu křečových žil pomocí laseru, využíváme moderní a šetrnou metodu EVLA (endovenózní laserová ablace varixů).

Zákrok se provádí pouze s lokální anestezií, nezatěžuje tedy organismus, není nutný následný pobyt na lůžku. Zákrok je prováděn ambulantní formou na našem moderním zákrokovém sálu. Na rozdíl od starších metod je léčba křečových žil laserovým paprskem rychlá a mnohem méně bolestivá, s téměř okamžitým výsledkem.

Při tomto miniinvazivním způsobu léčby se pouze z drobného vpichu pod ultrazvukovou kontrolou zavede laserové vlákno do žíly v rozsahu, kterou je nutné odstranit. Energie laserového paprsku se přemění v tepelnou energii, která poškozenou žílu zataví. Žíla se tedy chirurgicky neodstraňuje a zdravé části žíly zůstanou nepoškozené.

Bezprostředně po zákroku jsou na operačním sále nasazeny kompresní punčochy a po krátké době je možno odejít v doprovodu druhé osoby domů. Za dva týdny od výkonu je klient kontrolován v naší ambulanci, kdy mu je proveden kontrolní pooperační ultrazvuk a případně dořešena drobná residua, například provedenou sklerotizací.

Pooperační omezení je nízké s krátkodobým nošením kompresních punčoch. Po zákroku klient nemá žádné jizvy a minimální modřiny. Na dobu tří týdnů by se měl klient ušetřit velké fyzické námahy, jako je turistika, jízda na kole, cvičení a podobně. Běžné každodenní aktivity může vykonávat bez omezení.

Objednat se k lékaři

Další oblasti chirurgie v My Clinic:

Potřebujete poradit?

Pošlete nám zprávu nebo zavolejte na klientskou linku a rádi vám poradíme.

Poslat dotaz
Klientská linka img +420 222 900 900

Po-Čt 07:30-18:00, Pá 07:30-16:30